kontakt

  Zapytaj o naszą ofertę!  Dlaczego warto pić wodę?

  Człowiek składa się w zależności od masy ciała w 50-80% z wody. Woda jest składnikiem tkanek i płynów ustrojowych przenoszących w organizmie tlen oraz składniki odżywcze. Poza tym jest ona niezbędna do regulacji ciepłoty ciała i procesów przemiany materii. Jak widzimy, woda jest nieodzowną częścią życia człowieka. W tym artykule omówimy, do czego może doprowadzić odwodnienie organizmu oraz jakie są zalety picia wody.

  Skutki odwodnienia organizmu

  Dorosła osoba powinna przyjmować 2-2,5 l wody dziennie. Jest to substancja niezbędna do życia mająca bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Jednak zaniedbanie nawyku codziennego picia odpowiedniej ilości płynów może doprowadzić do odwodnienia. Odwodnienie może się objawiać następującymi symptomami:

  • ból głowy,
  • zmęczenie,
  • uczucie pragnienia,
  • zawroty głowy,
  • rzadkie oddawanie moczu oraz jego zmieniona ciemnożółta barwa.

  Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie właściwości ma woda, oraz jaką wodę powinniśmy spożywać.

  Jaką wodę pić?

  Znaczenie ma nie tylko ilość wody, ale też jej jakość. Najlepszym wyborem jest naturalna woda źródlana. W składzie tych wód dominuje wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W wielu częściach kraju woda z kranu nadaje się do spożywania, jednak w sieci wodociągowej mogą pojawiać się różnego rodzaju niepożądane substancje. Jeśli decydujemy się na picie wody z kranu warto zaopatrzyć się w urządzenia filtrujące – zatrzymują one m.in. metale ciężkie, chlor i inne zanieczyszczenia. Spożywanie wody dobrej jakości ma znaczący wpływ na poprawę pamięci oraz koncentracji. Wspomaga ona również procesy trawienne i funkcjonowanie wątroby oraz redukuje szkodliwy cholesterol. Woda ma także znaczenie dla urody – ujędrnia skórę, wyrównuje koloryt cery oraz spowalnia proces starzenia. Jak więc widać woda ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.