kontakt

  Zapytaj o naszą ofertę!  Jaka woda jest lepsza – gazowana czy niegazowana?

  Picie odpowiedniej ilości wody to podstawa prawidłowego nawodnienia organizmu. Obecnie rynek oferuje wybór pomiędzy wodą gazowaną a niegazową, ale okazuje się, że nie jest on taki łatwy. Każdy rodzaj ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy podkreślają walory zdrowotne i smakowe preferowanego wariantu. Wodę gazowaną i niegazowaną różni przede wszystkim zawartość dwutlenku węgla lub jego całkowity brak. Najczęściej wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje wody nasyconej CO2, do których zalicza się wodę niskonasyconą, średnionasyconą, a także wysokonasyconą.

  Jaką wodę wybrać – niegazowaną czy z gazem?

  Wybór wody zależy najczęściej od indywidualnych preferencji człowieka. Woda niegazowana może być spożywana przez wszystkie grupy wiekowe – nie dotyczą jej żadne zastrzeżenia wynikające z ewentualnych skutków ubocznych nadmiernego spożycia. Woda gazowana powinna być unikana przez osoby z problemami gastrologicznymi, zaburzeniami układu pokarmowego, czy też nadciśnieniem tętniczym. Nie jest zalecana osobom w bardzo młodym wieku, a także seniorom. Warto jednak pamiętać o tym, że warto sięgać po wodę zawsze wtedy, gdy pojawia się taka możliwość. Powinna być ona dostępna nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy, dlatego tak wiele firm dba o wyposażenie biura w dystrybutory wody pitnej.

  Dlaczego picie wody jest ważne?

  Około 70% masy człowieka składa się z wody, która występuje w komórkach organizmu – krwi, limfie, a także sokach trawiennych. Poziom procentowy zależy przede wszystkim od płci, wieku, a także aktywności fizycznej. Brak dostępu do wody pitnej ma negatywny wpływ na procesy i reakcje chemiczne zachodzące w organizmie człowieka. Woda ułatwia trawienie, bierze udział w transporcie witamin i minerałów do komórek, pomaga w usunięciu z ciała toksyn.