kontakt

  Zapytaj o naszą ofertę!  Jakie trzeba poznać najważniejsze fakty o wodzie?

  Codzienny pośpiech sprawia, że rzadko zastanawiamy się nad tym, jak ważna w naszym życiu jest woda. Mamy do niej dostęp w domach, a w razie potrzeby zawsze możemy ją sobie kupić. Wystarczy jednak, że jej zabraknie i automatycznie zdajemy sobie sprawę, jak trudno bez niej funkcjonować. Dlaczego woda jest tak ważna? Co warto wiedzieć o tej, która płynie w naszych domowych kranach? Poznaj kilka najważniejszych faktów o wodzie.

  Woda jako źródło życia

  Woda zajmuje ponad 70% powierzchni całej Planety, ale zaledwie niecały 1% z niej stanowią zasoby zdatne do picia. Jej znaczenie w życiu człowieka jest za to nieocenione. Woda stanowi ponad 70% ciała człowieka, jest przy tym niezbędna do procesów życiowych, dlatego organizm musi być nieustannie nawadniany. Przyjmuje się, że człowiek jest w stanie przeżyć bez wody zaledwie kilka dni. Nie tylko życie ludzi byłoby jednak zagrożone, gdyby wszystkie zasoby wodne zostały wyczerpane. Bez wody nie istniałoby życie w każdym tego słowa znaczeniu, gdyż żaden żywy organizm nie jest w stanie bez niej przetrwać.

  Co warto wiedzieć o wodzie kranowej?

  Nie od dziś wiadomo, że zmiany klimatyczne wywołane w największej mierze działalnością człowieka powodują zarówno kurczenie się zasobów wody pitnej, jak i też pogarszają jakość tej, z której korzystamy na co dzień. Woda pochodząca z własnych ujęć lub ta dostarczana przez przedsiębiorstwa wodociągowe niekiedy może zawierać szkodliwe substancje. Z tego powodu rośnie popularność np. sprzedawanych przez nas w Poznaniu urządzeń filtrujących wodę, które ją oczyszczają oraz poprawiają jej walory smakowe. I choć przykładowo twarda woda nie jest niebezpieczna dla zdrowia, może prowadzić do uszkodzeń sprzętów AGD. Większym zagrożeniem jest za to obecność w wodzie metali ciężkich lub pestycydów.