kontakt

  Zapytaj o naszą ofertę!  Jaką rolę odgrywa woda w procesie dietetycznym?

  Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów potrzebnych człowiekowi do życia jest woda. W końcu ludzki organizm składa się w ok. 70 % właśnie z niej. Przeczytaj, dlaczego warto pić wodę w galonach, będąc na diecie.

  Znaczenie wody podczas diety

  Woda jest niezbędnym elementem, potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Odgrywa jednocześnie ogromną rolę w procesie odchudzania. Przede wszystkim znacząco przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się niechcianych kilogramów. Przy tym przyczynia się do oczyszczenia organizmu ze szkodliwych toksyn, dzięki czemu pracuje on sprawniej. Poprawia się również Twoje samopoczucie, a nawet stan włosów, paznokci i skóry.

  Picie wody z dystrybutorów filtrujących z Poznania, między kolejnymi posiłkami, a także tuż przed nimi, znacząco zmniejsza uczucie głodu. W ten sposób dużo łatwiej jest Ci wytrzymać do obiadu bez podjadania. Żołądek zostaje częściowo wypełniony, przez co zjadasz mniejszą porcję przygotowanego dania. To z przekłada się na pozytywne efekty diety.

  Jakie jeszcze korzyści przynosi picie wody podczas odchudzania?

  Kolejną zaletą spożywania wody, kiedy przebywasz na diecie to właściwe nawodnienie organizmu. Jest napojem idealnie gaszącym pragnienie i to bez dodatkowych kalorii. Doskonale sprawdza się jako alternatywa dla słodzonych soków, zaburzających odchudzanie.

  Dodatkowo woda odpowiada za dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych jak m.in. białka, tłuszcze, węglowodany oraz mikro- i makroelementy. Wszystkie z nich przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mięśni, serca i układu nerwowego. Dostarczając każdego dnia solidną, właściwą porcję elektrolitów, będziesz nie tylko czuć się dobrze, ale i skutecznie poradzisz sobie w walce z nadprogramowymi kilogramami.