kontakt

  Zapytaj o naszą ofertę!  W jaki sposób chroni się środowisko dzięki dystrybutorom wody?

  Popularność dystrybutorów wody rośnie z kilku powodów. Pierwszym jest jakość płynu, drugim wygoda, a trzecim ekologia. Rosnąca w ostatnim czasie świadomość ekologiczna motywuje ludzi do działań, które ograniczają destrukcję środowiska. Niekiedy z pozoru nieznaczne kroki mogą mieć duże znaczenie dla ochrony naszej Planety. Tak jest właśnie w przypadku zakupu dystrybutora wody do domu lub firmy. Jak przy pomocy takiego urządzenia dba się o środowisko?

  Inwestycja w dystrybutor wody jako sposób na ograniczenie odpadów

  Przecięty Polak w ciągu roku produkuje około 360 kg odpadów. Wśród nich znaleźć można m.in. plastik. Tworzywa sztuczne stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Nie tylko proces ich wytworzenia okazuje się destrukcyjny dla bioróżnorodności, ale również i utylizacji. Niestety, mimo wprowadzanych ograniczeń plastik wciąż jest szeroko wykorzystywany np. w produkcji opakowań, w tym butelek do wody. Nie ma wątpliwości, że regularny zakup wody butelkowanej napędza „plastikowy” biznes i przyczynia się do wzrostu produkcji tego rodzaju odpadów.

  Rezygnacja z zakupu wody butelkowanej na rzecz korzystania z dystrybutora wody jest realną szansą na to, by zmniejszyć produkcję plastiku. Duże baniaki z wodą wykorzystywane w naszych dystrybutorach wody w Poznaniu wystarczają na dłużej niż 1,5-litrowe butelki. Mniejsza częstotliwość zakupu przekłada się z kolei na mniejszą produkcję śmieci. Co więcej, dostępne w ofercie bezbutlowe dystrybutory całkowicie eliminują problem generowania plastikowych odpadów. Warto też wspomnieć, że inwestycja w dystrybutor wody niesie ze sobą jeszcze inne proekologiczne korzyści. Jedną z nich jest niższa emisja szkodliwych spalin, która wynika z ograniczonej częstotliwości jeżdżenia do sklepów i kupowania wody w butelkach.